1.bod programu: zaviesť na Slovensku - Priamu Demokraciu

Priama Demokracia, sa vo Švajčiarsku vyvíjala pomaly. Pokiaľ iné štáty budovali zastupiteľskú (parlamentnú) Demokraciu, Švajčiari ,sa vydali inou cestou.

Ich jedinečný spôsob vedenia štátu je veľmi vysoko hodnotený!

Pre ich schopnosť zapojiť do rozhodovania o osude samotný ľud, je u nich aj najväčšia spokojnosť obyvateľov na Svete!

Je dôležité, aby sa schvaľovali iba tie zákony, ktoré si občan schváli!

 

Kliknite na odkaz a prečítajte si o tom niečo bližšie:

docs.google.com/document/d/1ySN_3chMqqa8T3j5DDDt7VsRqVO8JhpAJ8vIkAALuXQ/edit?pli=1

 

 

 

Priama demokracia- model pre Slovensko

Domnievam sa že na Slovensku nie je možné zaviesť priamu demokraciu. Občania sa nechcú zapájať do politiky a majú toho už plné zuby. Vidieť to už na voľbách. Nezáujem sa rokmi stupňuje a nik už nemá chuť o politike ani uvažovať. Preto je potrebné vybrať pre Slovensko taký politický systém, ktorý by na občanov kládol čo najmenšie nároky, ale zároveň by bol neskorumpovateľný a transparentný a zastupoval by verejnú mienku.

 Najprv by sme mali zrušiť  a zakázať politické strany. Každá politická strana je skupina ľudí z podobnými cieľmi a za účelom ovládnutia štátu vo svoj prospech.

Voľby by sa uskutočnili iba raz za 3 roky a neboli by do VUC zvlášť. Voliť , ale aj kandidovať budú môcť občania od 25 do 60 rokov.

  1. Zloženie parlamentov

Starostovia obcí by sa volili klasickým spôsobom. Občania by kandidátovi odovzdali svoj hlas vo voľbách. Nový starosta obce vyžrebuje  z koša kde sa napísali kandidáti na poslanca do okresného parlamentu 2 poslancov.

Okresný poslanci  si po roku práce zvolia verejnou voľbou predsedu parlamentu(Primátora). Poslanci žrebovaním(nie voľbami) vyberú spomedzi seba 2 kandidátov, ktorý ich budú zastupovať  v krajskom parlamente.

Poslanci v krajskom parlamente si vyberú 5 členov, ktorý pôjdu do národného parlamentu.

Poslanci v národnom parlamente po jednom roku funkcie zvolia vo verejnom  hlasovaní Prezidenta Slovenskej Republiky a vyžrebujú z vopred odsúhlasených kandidátov, zastupiteľov do EU parlamentu. Bude to jeden z nich, ktorý po roku práce bude javiť najviac predpokladov na túto funkciu

  1. Zloženie vlády

Vláda Slovenskej republiky bude nezávislý orgán na parlamente. Vláda sa bude skladať z profesionálnych odborníkov, ktorí budú vybraní prostredníctvom výberového konania. Bude sa hlasovať v parlamente o každom jednom ministrovi.

  1. Minister financií
  2. Minister zdravotníctva
  3. Minister turistického ruchu , životného prostredia a umenia
  4. Minister spravodlivosti, armády a polície
  5. Minister obchodu a zahraničia
  6. Minister sebestačnosti

 

Predseda vlády bude prezident. Prezident bude viesť vládu podľa odhlasovaných bodov v parlamente.

  1. Úloha vlády

Vláda bude pripravovať kvalitné zákony podľa požiadaviek parlamentu. Parlament zákon schváli, alebo neschváli, alebo ho dá prerobiť. Po schválení  zákona sa o jeho platnosti  bude konať referendum. V referende budú 2 otázky /áno, nie/ Pokiaľ sa nájde aspoň  jeden milión hlasov(1/5 obyvateľov Slovenska) proti, zákon bude neplatný a to aj za predpokladu, že za hlasovalo veľa či málo ľudí.

Pred referendom sa bude v televízii predstavovať zákon. O čom je a aké z jeho prijatia plynú výhody, či nevýhody. Predstavovať zákon budú predstavitelia vlády a parlamentu, podľa odbornosti, či zaradenia.

Referendum bude elektronické, cez samostatný systém podobný bankomatom. Hlasovacie automaty budú na každom obecnom úrade. Prvá investícia bude drahá, ale potom sa už za referendum nebude platiť 6 miliónov, ale 600 eur.

Každý občan môže podať návrh na zákon vo svojom bydlisku. Ten sa cez parlamenty dostane do národného parlamentu.

 

Diskusná téma: Priama Demokracia

Dátum: 11.01.2013

Vložil: Gabča

Titulok: Volení zástupcovia

Nesúhlasím s obmedzením, že voliť môžu občania iba do veku 60 r.Veď práve táto veková kategória môže poskytnúť bohaté skúsenosti z minulosti. Iba oni môžu porovnať, to čo bolo dobré pre štát a občanov s minulosťou a súčasnosťou.

Dátum: 15.03.2012

Vložil: Majkl65

Titulok: PD

„Parlament bude zložený z miestnych víťazov volieb(starostovia obcí).“ Demokracia je vláda ľudu a parlament je zastúpenie ľudu, teda popretie demokracie! Ľudové výbory a kongresy všade! „Parlament sa bude stretávať na pozmeňovaní zákonov a diskusii o ich prínose alebo negatívach. Cez televíziu, tak občania môžu pochopiť dôležitosť zákona a hlasovať zaň!“ Nech sa ľud stretáva v ľudových kongresoch a výboroch, nie parlament, občania nie sú parlament.
„Voľby.“ Celé voľby a politické strany treba zrušiť pretože rozpoľujú spoločnosť. Vláda strany je taká istá ako vláda sekty, triedy, či kmeňa. Voľby by sa nekonali, konali by sa návrhy zákonov v ktoromkoľvek čase vyslovené ľudovým kongresom ktorý je pod kontrolou ľudových kongresov, ale len vyslovené! Každý občan by bol členom ľudového výboru, pretože niekam patrí: študent, učiteľ, policajt, nezamestnaný, poľnohospodár a každý jeden člen ľudového výboru môže hlasovať o zákone. Samozrejme je dobré mať niekoľko nezávislých, či aj nejakou ideológiou inšpirovaných expertov ktorý budú oboznamovať spoločnosť na ekonomické a politické dianie. Títo experti by mali byť z rôznych rád, tak isto časť z nich by mala byť trvalá a časť by mala byť pozívaná, stále iný experti. Koalícia strán je ešte horšie ako vláda jednej strany.
Len nech sa nedeje žiadne elektronické hlasovanie, dá sa ľahko zmanipulovať!
Referendum. Všetko by malo mať formu referenda, no tak isto niekoľko nutných federálnych zákonov na ktorých sa občania zhodnú a ktoré sa nebude dať meniť. 80% väčšina je hlúposť, myslím si. To by sa problém musel týkať 95% občanov aby niekde bola 80% väčšina. Tak isto by sa hlasovalo za a proti, pre prejdenie by muselo byť 40-50% (skôr 40%, myslím si) a občan by mal vyjadriť svoj názor prečo tak hlasoval (nie len povedať áno či nie) a názory by boli verejné, ak by si občan nežiadal niečo iné.
„Nevýhodou tejto formy Demokracie, je účasť občanov na každom zákone a veľa ľudí to môže brať, ako obťažujúce!“ Práve preto menej %, je hlúposť dávať referendum pre učiteľov (dajme tomu 5%) v ktorom by muselo hlasovať 80% občanov, pričom 60-70% sa to priamo nedotýka, aj keby zo súčasným stavom nesúhlasili. Myslím že tá účasť je lepšia ako dnešná apatia.
„Nie som si istý, či už táto doba nastala! Predsa nevzdelaný človek nepochopí že koná zle!“ Na dospenie spoločnosti ešte zopár rokov počkáme, no usilujme i teraz, keď spoločnosť nie je zrelá, však oni dospejú k naším myšlenkam a potom budeme schopní poskytnúť viac než len základňu názorov!
„Vyžadovalo, by to na školách nový predmet na miesto občianskej náuky -náuka o zodpovednosti!“ Skôr odstrániť vplyv médií. A školstvo od základu prerobiť.
Čo sa týka médií. Nijaký jednotlivec – právna či fyzická osoba, by nemala vlastniť média (TV, noviny, pripojenie k internetu, rádio...), pretože prezentuje svoj názor, nie názor spoločnosti, mimo to dokáže zmeniť názor spoločnosti. Každý jednotlivec by smel vyjadriť len svoj názor, nikoho iného. Dnešné správy sú polovica konštrukcie cudzích názorov. Taktiež spoločnosť by nemala kontrolovať média pretože hrozí riziko, že bude ignorovať extrémistické názory (rovnaké ako máme aj tu, na tejto stránke) a bude propagovať len stred názoru spoločnosti. Každý by mal možnosť vyjadrovať sa. To rieši problém nadvlády.

Dátum: 16.03.2012

Vložil: admin

Titulok: Re:PD

V niektorých bodoch s tebou nesúhlasím!
Napríklad, parlament, ako je tu navrhnutý by musel byť!
Preto, že ľudia by odhlasovali aj zákony, ktoré si odporujú, alebo jeden ruší právomoc druhého!
To verejnosť nemôže vedieť!
Iba ak by si všetci občania naštudovali všetky zákony a to je nereálne!
Tak, že ak príde nejaký podnet na zákon, tak parlament ho pozmení tak aby sa zachovala jeho myšlienka, ale aby si neodporoval s ostatnými zákonmi.
Potom sa dá na pripomienkovanie, kde sa môžu ľudia vyjadriť!
Až potom sa ide v referende hlasovať za zákon!
Z toho vyplíva potreba parlamentu, ale ich vpliv a moc sú úplne iné ako dnes!

Ak by bol národ natoľko vzdelaný, že by nepotreboval zástupcov, tak by bolo možné parlament rozpustiť! Ale tá doba je ešte ďaleko!
Dnes by si dôchodcovia odhlasovali dôchodky 3000,- eur a nik by ich neprehlasoval!

Dátum: 13.03.2012

Vložil: bazooka

Titulok: priama demokracia

Priama demokracia je v poriadku. Rozhodovať o sebe by mali mať právo všetci. Je však potrebné zmeniť kompletný volebný systém tak, aby sa nedala priama demokracia zneužiť alebo manipulovať. Je predsa jasné, že ak niekto vlastní médiá, tak mu nebude robiť problém prostredníctvom nich zmanipulovať verejnú mienku smerom ako mu vyhovuje a potom aj výsledok referenda či iného hlasovania bude absolútne neobjektívny.
Je tu teda úloha odstrániť vplyv médií na rozhodovanie sa v referendách. Mám namysli pochopiteľne súkromné židovské médiá so sídlom v zahraničí, čo sú prakticky všetky okrem STV a SRo.
Jedine štátne médiá by mali do politiky zasahovať. Je nenormálne, aby súkromné médium ovplyvňovalo politiku, navyše ak je zahraničné a dokonca židovské ! Noviny, tlač, TV, jedným slovom médiá sú totiž ZBRAŇOU hromadného ničenia a sú účinnejšie ako konvenčné zbrane. Dnes sa médiá používajú namiesto tankov, bombardérov,... na ovládnutie štátov. SR nie je výnimkou. Robia to pod heslom slobody tlače, slobody slova atď... lenže opak je pravdou. Oni médiami okupujú, manipulujú a kontrolujú národy iných štátov.
Veď napr. Markíza a NOVA sú spolu s ďalšími asi 30 TV v skupine CME, ktorej hlavným akcionárom je žid Ronald Lauder. Vygooglite si, čo je zač ! Je predsedom Svetového židovského kongresu, jednej z najväčších sionistických organizácii na svete, ktorých cieľom je presadzovať vo svete židovské záujmy.
Takých magnátov je niekoľko, spoločne ovládajú mediálny priestor na celom svete. Médiá teda informujú tak ako oni chcú.
Ako potom chceme priamu demokraciu, keď ju budú židia svojimi médiami manipulovať v ich záujmy a my sa nebudeme stačiť čudovať, aké výsledky referendami dosahujeme !
A toto je len zlomok problému, ktorý s priamou demokraciou súvisí. Takže chlapci, dopracovať... nestačí len hurá, my chceme PD !

Dátum: 02.03.2012

Vložil: Sando

Titulok: Priama Demokracia

Som za priamu demokraciu, ale sama o sebe nebude účinná, ak nebudeme mať aj dobrých politikov, tak budeme stáť na jednom mieste!

Pridať nový príspevok